Сьогодні: середа, 21 серпня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Новопсковська РДАДіяльність РДАСоціальна сфера
Молодіжна політика, фізична культура та спорт

 Інформація про  хід виконання Районної програми з реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту Новопсковщини на 2014-2018 роки, затвердженої рішенням районної ради від 29 листопада 2013 року № 22/5


            Важко переоцінити значення фізичної культури і спорту  у повсякденному житті. Спорт об’єднує людей незалежно від їх віку, національності й політичних переконань. Він вчить долати труднощі, впевнено йти до своєї мети та досягати поставлених цілей, ефективно працювати в команді, підкорюючи власний інтерес загальній меті.


          У  2016 році робота згідно програми у напрямку  розвитку фізичної культури та спорту у Новопсковському районі проводилась сектором молодіжної політики фізичної культури та спорту райдержадміністрації, відділом освіти райдержадміністрації, Новопсковською дитячо-юнацькою спортивною школою, Новопсковською районною організацією Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос", відділенням  Луганської спеціалізованої спортивної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву, колективами фізичної культури сільських, селищних рад, підприємств.


        Сталий розвиток фізичної культури та спорту  в районі підтримується завдяки   наявній матеріально-технічній базі. Всього на території району  діє 149 спортивних споруд, у тому числі - 1 стадіон, 90 - спортивних майданчиків, 17 футбольних полів, 11 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять,  28 спортивних залів та 2 тири. В районі постійно проводиться робота з ремонту, модернізації та утримання у належному технічному стані спортивних споруд. У порівнянні з минулими роками в 2016 році робота в цьому напрямку значно активізувалася і загальний обсяг фінансування  розвитку  матеріально-технічної бази сфери фізичної культури та спорту району склав  2400,0 тис.грн. Так, за рахунок кошів районного бюджету у спортивній залі Новопсковської дитячо-юнацької спортивної школи по вул. Українській було завершено проведення ремонтних робіт з облаштування душових, туалету, часткового ремонту системи опалення, підлоги та вікон.  Після тривалої перерви у роботі  у березні 2016 року спортивна зала знову була відкрита для юнацтва. У листопаді-грудні 2016 року у цій же будівлі  були проведені ремонтні роботи зі збільшення площі приміщення для занять з греко-римської боротьби, що надало можливість значно покращити умови проведення тренувань для вихованців ДЮСШ.


           За рахунок проекту ЮНІСЕФ був проведений капітальний ремонт спортивної зали Новопсковської ЗОШ І-ІІІ ступенів на загальну суму 1 млн.грн. На стадіоні «Будівельник» смт Новопсков за кошти обласного бюджету у сумі  767 тис. грн. були проведені капітальні ремонтні роботи адміністративної будівлі стадіону та здійснена заміна двох глядацьких трибун стадіону, на яких було встановлено 375 пластикових  сидінь. Протягом року в закладах освіти району оновився  спортивний інвентар на загальну суму 138 тис. грн.


      З метою створення належних умов для занять з греко-римської боротьби й проведення спортивних змагань за кошти обласного бюджету для Новопсковської ДЮСШ був придбаний борцівський килим на загальну суму 58 тис. грн. Проектом ЮНІСЕФ Білолуцькій гімназії, Риб’янцівській та Кам’янській загальноосвітнім школи І-ІІІ ст. було надано спортивне обладнання, у тому числі футбольні ворота, сітки, тенісні столи, баскетбольні щити, гімнастичне обладнання, волейбольні, баскетбольні та футбольні м’ячі. 


          З метою підвищення спортивного іміджу району для учасників збірної команди Новопсковського району було придбано 20 комплектів командної спортивної форми на  суму 22,4 тис.грн.


         Основним пріоритетним напрямком розвитку фізичної культури та спорту в районі є залучення всіх верств населення до постійних занять фізичною культурою та спортом. Так, щороку серед учнівської молоді проводиться спартакіада школярів з 11 видів спорту: волейболу, баскетболу, футболу, шахів, шашок, настільного тенісу, легкої та важкої атлетики, гирьового спорту, тощо.


      З метою пропагування здорового способу життя, відзначення Всеукраїнського Олімпійського дня та поширення олімпійського руху в районі 14 червня 2016 року по вулиці Українській смт. Новопсков був проведений легкоатлетичний забіг за трьома віковими категоріями, в якому взяло участь більше 300 учасників  з 15 організацій і установ району. Зі справжнім олімпійським запалом всі учасники успішно  здолали свої дистанції, діставшись фінішу, отримавши позитивний заряд енергії. Маємо надію, що кількість учасників та довжина дистанції забігу з кожним роком буде зростати. У вересні  2016 року  в рамках всеукраїнської акції у всіх навчальних закладах району було організовано проведення Олімпійського уроку та Олімпійського тижня.


       З нагоди 85-й річниці створення Новопсковського району у серпні 2016 року були проведені 14-ті районні сільські спортивні ігри серед збірних команд сільських та селищних рад Новопсковського району. В змаганнях взяли участь більше 200 чоловік, що увійшли до складу 15 спортивних команд району, що є найбільшим показником для учасників за останні десять років.


          Особлива увага в районі приділяється розвитку дитячо-юнацького, масового спорту та спорту вищих досягнень.


          У   Новопсковській ДЮСШ функціонує 5 відділень з таких видів спорту, як волейбол, греко-римська боротьба, легка атлетика, важка атлетика, футбол, в яких організовано роботу 28 навчально-тренувальних груп, де навчається 392 учнів.


          З метою охоплення учнівської молоді постійними заняттями спортом 22 навчально-тренувальні групи з кількістю 302 учнів працюють на базі 10 загальноосвітніх навчальних закладів.


           Новопсковська дитячо-юнацька спортивна школа має другу кваліфікаційну категорію, основною вимогою якої є результативність роботи. Протягом минулого навчального року команди вихованців ДЮСШ займали призові місця в багатьох обласних змаганнях.


       На території району діють відділення Луганської спортивної дитячо-юнацької школи Олімпійського резерву з важкої атлетики, в яких займається 60 вихованців.


         Протягом 2016 року спортсмени Новопсковщини неодноразово здобували призові місця як у обласних, так і всеукраїнських змаганнях з гирьового спорту, армспорту, футболу, греко-римської боротьби та важкої атлетики.


             Наймасовішим видом спорту в районі протягом багатьох років є і залишається футбол. Щороку на території району проводиться відкритий районний чемпіонат з футболу, ігри якого розпочинаються  у травні  і закінчуються у жовтні. У  чемпіонаті 2016 року брали участь 11 колективів фізичної культури не тільки Новопсковського, а і Марківського, Старобільського та Білокуракинського районів. Чемпіонат проводився в два кола, під час яких було проведено 110 ігор. З листопада 2016 року по  лютий  2017 року проходив відкритий чемпіонат району з футзалу, в якому взяли участь 14 колективів фізичної культури. Завдяки системній  роботі в цьому напрямку футболісти мають можливість постійно вдосконалювати свою спортивну майстерність та підтримувати форму, що безумовно впливає на загальний результат підготовки наших футболістів до змагань вищого рівня.


            Так, 16 жовтня у місті Сєвєродонецьк блискучу перемогу у фінальних змаганнях обласного турніру з футболу на «Кубок Голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації-2016» здобула наша команда “Промінь”, виборовши титул чемпіона. На чемпіонаті Луганської області з футболу-2016 серед чоловічих команд  команда нашого району посіла 3 місце.


          Протягом минулого року наші юні футболісти Новопсковської ДЮСШ взяли участь у 8 обласних чемпіонатах з футболу у різних вікових групах,  тричі виборовши золото і  срібло та двічі - бронзу.


      Вперше 5 наших юних спортсменів у складі збірної області у травні 2016 року на чолі з Літвіновим Валерієм Анатолійовичем взяли участь у  міжнародних змаганнях, що проходили в місті Меппен (Німеччина). І продемонструвавши прекрасну гру з поміж 30 команд, вибороли 3 місце.


       Але найяскравішою  спортивною подією року є участь  збірної команди Новопсковського району у XVI Обласних сільських спортивних іграх серед збірних команд районів «Луганщина - 2016», що проходили 24 вересня у смт Марківка. За звання кращих спортсменів області змагалися представники 12 районів. Понад 500 спортсменів випробовували свої сили у 10 видах спорту, докладаючи максимуму зусиль, наші спортсмени здобули  беззаперечні перемоги у грі з міні-футболу, змаганнях з гирьового спорту, армреслінгу та перетягування канату, 2 місце у командній першості з  шашок та 3 місце з шахів і легкої атлетики. За  результатами усіх  видів змагань у загальнокомандному заліку команда Новопсковського району посіла перше місце виборовши титул чемпіона області.


З метою підведення підсумків спортивно-масової роботи за 2016 рік, відзначення кращих спортсменів, тренерів, активістів та благодійників району, в районному Центрі культури та дозвілля смт. Новопсков за участю керівництва району були проведені традиційні урочистості, під час яких кращі спортсмени та благодійники району нагороджені грошовою винагородою, цінними подарунками, грамотами райдержадміністрації та районної ради. З районного бюджету на проведення зазначеного заходу були виділені кошти у сумі 10 тис. грн.


       Однією з важливих складових напрямків роботи з молоддю є патріотичне виховання, розвиток духовності та моральності. Протягом 2016 року з нагоди відзначення Дня захисника Вітчизни, Дня партизанської Слави, 73-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників та інших визначних дат в усіх навчальних закладах району систематично проводились заходи патріотичного спрямування: виховні години, лінійки Пам`яті та години спілкування, організовані вечори-зустрічі з учасниками бойових дій „Ніхто не забутий, ніщо не забуте”, „Наші герої поруч”. З метою  відзначення 71-річниці Дня Перемоги у Другій світовій війні, збереження історичної правди про неї та формування у молоді високої патріотичної свідомості у загальноосвітніх навчальних закладах відбулися зустрічі школярів з ветеранами  війни, мітинги, святкові концерти. Було проведено ряд районних патріотичних акцій серед дітей та учнівської молоді району, у тому числі: районна акція «Безсмертні герої Новопсковщини», «Маки пам'яті»,  «Обеліск», «Поспішайте робити добро!».


             Значна увага в районі приділяється військово-патріотичному вихованню підростаючого покоління. Так, 27 квітня на стадіоні «Будівельник» була проведена районна спартакіада допризовної молоді,  в змаганнях якої взяли участь команди всіх загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ст.. Наприкінці травня  була проведена районна  військово - спортивна  гра  «Сокіл 2016» (Джура). На придбання подарунків призерам гри з районного бюджету було виділено 4,5 тис. грн.


13 травня та 13 жовтня 2016 року  з метою формування у молоді національної гідності, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку щодо захисту національних інтересів України були проведені урочисті проводи призовників до лав Збройних  Сил України.


З метою виховання високої патріотичної свідомості та підтримки талановитої молоді Новопсковщини, під час урочистостей до дня Незалежності України, що відбувалися 24 серпня 2016 року на площі біля районного центру культури та дозвілля були вручені паспорти громадянина України та цінні подарунки представникам молодої громади Новопсковщини.


 З метою реалізації інтелектуальних здібностей дітей та молоді,  залучення їх до традицій змістовного і корисного дозвілля, 15 листопада 2016 року на базі Новопсковської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ст. було проведено районний фінал інтелектуальної гри Що? Де? Коли? У грі взяло участь 19  команд старшої та середньої вікової категорії.


Пропоную Районну програму з реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту Новопсковщини на 2014-2018 роки залишити на контролі,  хід її виконання заслухати на засіданні колегії райдержадміністрації у квітні 2018 року.


                    


 


Завідувач сектору молодіжної


полтики, фізичної культури та


спорту райдержадміністрації                                                                      І.В. Віннік


 про  хіІнформаціяпро  хід виконання Районної програми з реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту Новопсковщини на 2014-2018 роки, затвердженої  рішенням   районної ради  від 29.11.2013 № 22/5Згідно програми у 2015 році робота з розвитку фізичної культури і спорту та реалізації державної молодіжної політики у Новопсковському районі проводилась сектором молодіжної політики, фізичної культури та спорту райдержадміністрації, відділом освіти райдержадміністрації, Новопсковською дитячо-юнацькою спортивною школою,  Новопсковською районною організацією Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос", колективами фізичної культури підприємств та організацій, сільськими та селищними радами.       Однією з важливих складових напрямків роботи з молоддю є патріотичне виховання, розвиток духовності та моральності. Протягом 2015 року з нагоди відзначення Дня захисника Вітчизни, Дня партизанської Слави, 72-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників та інших визначних дат в усіх навчальних закладах району систематично проводились заходи патріотичного спрямування: виховні години, лінійки Пам`яті та години спілкування, організовані вечори-зустрічі з учасниками бойових дій „Ніхто не забутий, ніщо не забуте”, „Наші герої поруч”, тощо. З метою  відзначення 70-річчя Дня Перемоги у другій світовій війні, збереження історичної правди про неї та формування у молоді високої патріотичної свідомості у загальноосвітніх навчальних закладах відбулися зустрічі школярів з ветеранами  війни, мітинги, святкові концерти. Було проведено ряд районних патріотичних акцій серед дітей та учнівської молоді району, у тому числі: районна акція «Безсмертні герої Новопсковщини», «Маки пам'яті»,  «Обеліск», «Поспішайте робити добро!».            Значна увага в районі приділяється військово-патріотичному вихованню підростаючого покоління. Так, 24 квітня на стадіоні «Будівельник» була проведена районна спартакіада допризовної молоді,  в змаганнях якої взяли участь команди всіх загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ст.. 25-26 травня  була проведена районна  військово - спортивна  гра  „Сокіл 2015” в якій взяло участь більше 300 учнів, що увійшли до складу 20 команд загальноосвітніх шкіл району та  студенти Новопсковського професійного аграрного ліцею. На придбання подарунків призерам гри з районного бюджету було виділено 4,5 тис. грн.            22 травня та 13 жовтня 2015 року  з метою формування у молоді національної гідності, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку щодо захисту національних інтересів України були проведені урочисті проводи призовників до лав Збройних  Сил України.            З метою виховання високої патріотичної свідомості та підтримки талановитої молоді Новопсковщини, під час урочистостей до дня Незалежності України, що відбувалися 23 серпня 2015 року у районному центрі культури та дозвілля головою райдержадміністрації Бєлік С.П. були вручені паспорти громадянина України та цінні подарунки чотирьом представникам молодої громади Новопсковщини.             З метою пропагування здорового способу життя, залучення дітей та молоді до занять фізичною культурою і спортом, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі серед учнівської молоді району було проведено конкурс соціальних відеороликів і презентацій «Здоровим бути модно!», перемогу в якому отримала робота Жеребіло Ірини, учениці 9 класу Рибянцівської ЗОШ І-ІІІ ст. Роботу Ірини було направлено до всіх навчальних закладів району для практичного використання  під час проведення шкільних заходів відповідного спрямування. З метою реалізації інтелектуальних здібностей дітей та молоді,  залучення їх до традицій змістовного і корисного дозвілля, 19 листопада 2015 року на базі Новопсковської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ст. було проведено районний фінал інтелектуальної гри Що? Де? Коли?. В грі взяло участь 22 команди старшої та середньої вікової категорії.Важливим напрямком Програми є розвиток фізичної культури і спорту в районі, оскільки  спорт допомагає виховати здорову та гармонійно розвинену особистість.Основним пріоритетним напрямком розвитку фізичної культури та спорту в районі є залучення всіх верств населення до постійних занять фізичною культурою та спортом. Так, щороку серед учнівської молоді проводиться спартакіада школярів з 11 видів спорту: волейболу, баскетболу, футболу, шахів, шашок, настільного тенісу, легкої та важкої атлетики, гирьового спорту. В рамках всеукраїнських акцій, з метою пропагування здорового способу життя та  розвитку Олімпійського руху у всіх навчальних закладах району у червні 2015 року проводиться Олімпійський день бігу а у вересні -  Олімпійський урок та Олімпійський тиждень.          Особлива увага в районі приділяється розвитку дитячо-юнацького, масового спорту та спорту вищих досягнень.          У   Новопсковській ДЮСШ функціонує 5 відділень з таких видів спорту, як волейбол, греко-римська боротьба, легка атлетика, важка атлетика, футбол, в яких організовано роботу 21 навчально-тренувальної груп, де навчається 272 учнів. На території району діють відділення Луганської спортивної дитячо-юнацької школи Олімпійського резерву з важкої атлетики, в яких займається більше 50 вихованців.          В районі діє 17 колективів фізичної культури сільських та селищних рад. На сільськогосподарських підприємствах ТОВ "Промінь" с. Новорозсош, ТОВ «Слобожанське» с. Осинове, селі Кам’янка, Риб’янцеве, Новобіла працюють інструктори зі спорту, які організовують фізкультурно-оздоровчу роботу серед молоді, працівників та жителів села. У січні 2015 року рішенням сесії районної ради до штатного розпису районного фізкультурно спортивного товариства «Колос» було введено ще оду посаду інструктора фізичної культури.         Протягом 2015 року спортсмени Новопсковщини неодноразово здобували призові місця як у обласних, так і всеукраїнських змаганнях.          Так, 21 лютого 2015 року  на Чемпіонаті області з гирьового спорту, що проходив у місті Старобільськ, за результатами напружених змагань у загальному заліку команда нашого району посіла 2 місце.             23 квітня  2015 року у м. Київ на Кубку України з гирьового спорту вихованець Риб’янцівської гирьової школи Кірєєв Євген у ваговій категорії до 75 кг. у поштовху довгим циклом посів 3  місце.           28 квітня 2015 року на першості України з армспорту серед юнаків та юніорів, що проходив Шепітько Сергій та Юрков Віталій здобули  призові місця у ваговій категорії 70 кг.            У травні на обласних фінальних змаганнях з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед юнаків молодшої вікової групи 2003-2004 р.н. команда Новопсковського району виборола перше місце. Ця ж юна команда у серпні 2015 року взяла участь у Всеукраїнських фінальних змаганнях фізкультурно-спортивного товариства «Колос» - «Хто ти, майбутній олімпієць» в м. Скадовськ.            Вдалою стала участь  збірної команди Новопсковського району у обласному турнірі з футболу «кубок ГУБЕРНАТОРА-2015», де в фінальних змаганнях, що  проходили 22 серпня у місті Сєвєродонецьк, наша команда здобула друге місце.           Протягом 2015 року вихованці тренерів-викладачів відділення греко-римської боротьби Новопсковської дитячо-юнацької спортивної школи Жеребілова Юрія Вікторовича  брали участь у семи обласних, відкритих районних й міських змаганнях  з греко-римської боротьби, і кожного разу майже у повному складі команди юні борці виборювали у особистій першості чимало призових місць.         В рамках Олімпійського тижня та з нагоди Дня фізичної культури і спорту 12 вересня 2015 року на стадіоні „Будівельник" були проведені районні сільські спортивні ігри серед збірних команд сільських та селищних рад Новопсковського району. Цього року в змаганнях взяли участь більше 110 чоловік, що увійшли до складу 11 спортивних команд району. За результатами змагань переможцем стала команда Риб’янцівської сільської ради, яка і представляла наш район на І-х обласних сільських спортивних іграх «Краще спортивне село», що пройшли 19 вересня, в селищі Білокуракине. Нашими спортсменами під час цих змагань у двох видах - гирьовому спорті та перетягуванні канату були здобуті дві яскраві і беззаперечні перемоги. За ініціативи Федерації футболу України та УЄФА з метою пропагування здорового способу життя та популяризації футболу за принципом "футбол для всіх" в усіх областях України були проведені дитячі футбольні фестивалі «Відкриті уроки футболу». Право проведення цього фестивалю в Луганській області було надано Новопсковському району. «Відкриті уроки футболу» були проведені 6 жовтня 2015 року на стадіоні «Будівельник». В заході взяли участь близько 200 школярів з 11 шкіл Новопсковського району та одна група вихованців Новопсковської  ДЮСШ. На чемпіонаті Луганської області з футболу-2015 серед чоловіків команда нашого району посіла 3 місце. А за результатами фіналу чемпіонату Луганської області  серед юнаків 2005-2006 р. народження, та фіналу чемпіонату Луганської області  серед юнаків 2003-2004 року народження, наші футболісти двічі завоювали срібло.  На початку грудня 2015 року футбольна команда Новопсковського району гідно представляла Луганську область на фінальних всеукраїнських змаганнях першості Всеукраїнського ФСТ «Колос» АПК України серед ветеранів з футзалу. В напруженій боротьбі наші ветерани продемонстрували високу майстерність гри, вибороли бронзові медалі всеукраїнських змагань,  посівши третє місце. 26 грудня 2015 року у м. Сєвєродонецьк 11 важкоатлетів нашого району вихованці тренера-викладача Луганської СДЮШОР Андрущенка Сергія Івановича  взяли участь у  Чемпіонаті Луганської області з важкої атлетики серед юнаків та дівчат за результатами змагань у  особистій першості наші спортсмени у повному складі команди в різних вагових та вікових категоріях здобули  8 перших місць, 1 друге та 2 третіх місця. Троє важкоатлетів нашого району у складі збірної області взяли участь у Чемпіонаті України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат, що проходив з 17 по 19 жовтня  2015 року у м. Кам'янець-Подільському. За результатами змагань у ваговій категорії до 62 кг. Ямпольський Володимир здобув бронзову медаль,  піднявшись на 3 місце,  Сторчова Ірина у ваговій категорії до 53 кг посіла 4 місце. 27 листопада 2015 року на обласних змагання з армспорту в загальнокомандному заліку команда нашого району достойно виборола почесне 1 місце. З метою підведення підсумків спортивно-масової роботи за 2015 рік, відзначення кращих спортсменів, тренерів, активістів та благодійників району, 26 лютого 2016 року в  Районному центрі культури та дозвілля відбулися урочистості, під час яких кращі спортсмени та благодійники району були нагороджені цінними подарунками та грамотами  райдержадміністрації. З районного бюджету на проведення зазначеного заходу були виділені кошти у сумі 7,5 тис.грн. Зважаючи на вищевикладене, хочу зазначити, що за підсумками роботи фізкультурно-спортивних організацій Луганської області у 2015 році рішенням колегії управління молоді та спорту Луганської обласної військово-цивільної адміністрації згідно з Положенням про рейтинг серед 12 районів області Новопсковський район посів 2 місце. На почесному п’єдесталі наш район поступився лише Старобільському району. За підсумками розвитку олімпійських і не олімпійських видів спорту Новопсковський район також отримав нагороди, здобувши 3 місце. Це гідний результат спільної, системної та наполегливої роботи всіх фахівців спортивної сфери району за належної підтримки керівництва районної державної адміністрації та районної ради. Маємо надію, що і у 2016 році наш район продемонструє гідні спортивні перемоги та звершення, вкотре примноживши свою спортивну славу.              Пропоную Районну програму з реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту Новопсковщини на 2014-2018 роки залишити на контролі,  хід її виконання заслухати на засіданні колегії райдержадміністрації у травні 2017 року. Завідувач сектору молодіжноїполтики, фізичної культури та спорту райдержадміністрації                                                                                    І.В. Віннік


СІМЕЙНА ТА ГЕНДЕРНА ПОЛІТИКАНа виконання комплексної районної програми з реалізації сімейної та молодіжної політики «Новопсковська родина» на 2009-2013 роки були проведені такі заходи:·        фестиваль сімейної творчості "Родинні скарби Луганщини";·        районний етап обласного конкурсу малюнків «Родина очима дітей»;·        конкурсно-розважальна програма «Планета дитинства»;·        районні заходи до Дня молоді·        конкурсах малюнків на теми „Світ без насильства”, „Щаслива родина” та „Світ, який оточує мене”·        урочистий районний захід «Золоте весілля».         На реалізацію державної політики стосовно ролі жінки в суспільстві проведено такі заходи:·        виховні години: „Місце жінки в суспільному житті”, „В чому полягає рівність чоловіка і жінки?”;·        лекції: „Ти і закон”, „Насильство та його форми”;·        конкурс творів: „Роль жінки в українському суспільстві”, „Щаслива сім`я. Яка вона?”, „Людство проти гендерного насильства”·        диспут на тему «Гендерні стереотипи: шляхи їх подолання» із залученням представників громадських організацій району;·        районну акцію «16 днів проти тендерного насильства».    Станом на 01.01.2012 в районі нараховується 187 багатодітних родин в яких виховується 584 дитини. З них 158 сімей де виховується три дитини, 22 сім’ї – чотири дитини, 7 сімей – п’ятеро дітей. 


Спортивно-масова робота 

        Робота з розвитку фізичної культури та спорту в Новопсковському районі проводиться сектором молодіжної політики, фізичної культури та спорту РДА, Новопсковською районною організацією Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос", відділом освіти РДА, спортивною дитячо-юнацькою школою олімпійського резерву, колективами фізичної культури підприємств та організацій. 

З метою забезпечення сталого розвитку фізичної культури та спорту в районі у  грудні 2013 року Новопсковською районною радою була прийнята «Районна програма з реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту Новопсковщини на 2014-2018 роки». 

Основним пріоритетним напрямком розвитку фізичної культури та спорту в районі є залучення всіх верств населення до постійних занять фізичною культурою та спортом. 

Так, щороку серед учнівської молоді проводиться спартакіада школярів з 11 видів спорту, у тому числі: легкої атлетики, гирьового спорту, волейболу, шахів, шашок, настільного тенісу, баскетболу „Баскетбольна надія", футболу „Шкіряний м'яч", „Нащадки козацької слави", Дні здоров'я і спорту, організовуються туристичні походи та інші оздоровчі заходи. 

В рамках всеукраїнських акцій, з метою пропагування здорового способу життя та  розвитку Олімпійського руху у всіх навчальних закладах району у червні проводиться Олімпійський день бігу а у вересні -  Олімпійський урок та Олімпійський тиждень. Неодноразово Новопсковський район посідав 2 місця в області з організації проведення Олімпійського дня бігу та з організації проведення Олімпійського тижня, що безумовно свідчить про високий рівень  роботи з популяризації олімпійських видів спорту в районі і найкраще ця робота проводиться у Білолуцькій гімназії,  Риб’янцівській ЗОШ І-ІІІ ст., Писарівській, Заайдарівській та Закотненській ЗОШ І-ІІ ст.. 

 Особлива увага в районі приділяється розвитку дитячо-юнацького, масового спорту та спорту вищих досягнень. 

У Новопсковській ДЮСШ функціонує 5 відділень з таких видів спорту, як волейбол, греко-римська боротьба, легка атлетика, важка атлетика, футбол, в яких організовано роботу 23 навчально-тренувальних груп, де займається 296 учнів. 

З метою охоплення учнівської молоді постійними заняттями спортом 14 навчально-тренувальних груп з кількістю 206 учнів працюють на базі 8 загальноосвітніх навчальних закладів. Під час літньої оздоровчої кампанії щороку на базі Новопсковської ДЮСШ працює табір відпочинку, що дає змогу вихованцям продовжувати навчально-тренувальну роботу в період літніх канікул. 

Новопсковська дитячо-юнацька спортивна школа має другу кваліфікаційну категорію, основною вимогою якої є результативність роботи. Команди вихованців Новопсковської ДЮСШ займали призові місця в багатьох обласних змаганнях. Кащі вихованці школи навчалися в Луганському вищому училищі фізичної культури – на відділеннях футболу, греко-римської боротьби, легкої атлетики, академії футбольного клубу «Зоря» (м.Луганськ), у футбольній школі «Сталь» м.Алчевськ. 

    На території району діють відділення Луганської спортивної дитячо-юнацької школи Олімпійського резерву з важкої атлетики в яких займається 60 учнів. 

           Традиційно збірні команди району брали участь та неодноразово ставали переможцями та призерами в обласних змаганнях з важкої атлетики, гирьового спорту, легкої атлетики, греко-римської боротьби, армспорту. Так, 21 лютого 2015 року  на Чемпіонаті області з гирьового спорту, що проходив у місті Старобільськ за результатами напружених змагань у загальному заліку команда нашого району посіла 2 місце. 23 квітня  2015 року у м. Київ на Кубоку України з гирьового спорту вихованець Рибянцівської гирьової школи Кірєєв Євген у ваговій категорії до 75 кг. у поштовху довгим циклом посів 3  місце.28 квітня поточного року на першості України з армспорту серед юнаків та юніорів, що проходив в м. Харьків  Шепітько Сергій  та Юрков Віталій здобули  призові місця у ваговій категорії 70 кг.1травня 2015 року команда Новопсковського району взяла участь у відкритому чемпіонаті Луганської області  з важкої атлетики до 23 років. З 10 учасників нашої команди 8 стали чемпіонами та призерами цих обласних змагань у різних вагових категоріях.                                    У травні на обласних фінальних змаганнях з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед юнаків молодшої вікової групи 2003-2004 р.н. команда Новопсковського району виборола перше. Ця ж юна команда у серпні поточного року взяла участь у Всеукраїнських фінальних змаганнях фізкультурно-спортивного товариства «Колос» - «Хто ти, майбутній олімпієць», де за підсумками змагань наші спортсмени увійшли до десятки  кращих з 30 команд учасниць.                Також, у травні на зональних обласних змаганнях Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт» у смт. Мілове та зональних змаганнях обласного спортивного заходу «Олімпійське лелеченя» в смт. Марківка команди Новопсковського району здобули 2 місця.              Визначною стала участь  збірної команди Новопсковьского району у обласному турнірі з футболу «кубок ГУБЕРНАТОРА-2015» де на фінальних змаганнях, що  проходили 22 серпня у місті Сєвєродонецьк, наша команда здобула друге місце поступившись лише команді Старобільського району.      Протягом 9 місяців поточного року  вихованці відділення греко-римської боротьби Новопсковської ДЮСШ брали участь у чотирьох обласних змаганнях з греко-римської боротьби майже в повному складі виборюючи особисті призові місця. Кращі результати продемонстрували неодноразово здобуваючи перемогу Пимонов Максим, Черняк Дмитро, Сухарада Павло, Дворніченко Арсеній у  відповідних вагових категоріях.      В рамках Олімпійського тижня та з нагоди Дня фізичної культури і спорту 12 вересня 2015 року на стадіоні „Будівельник" були проведені районні сільські спортивні ігри серед збірних команд сільських та селищних рад Новопсковського району. Цього року в змаганнях взяли участь більше 110 чоловік, що увійшли до складу 11 спортивних команд району. За результатами змагань переможцем стала команда Риб’янцівської сільської ради, яка і представляла наш район на І-х обласних сільських спортивних іграх «Краще спортивне село», що пройшли 19 вересня, в селищі Білокуракине. Нашими спортсмена були здобути яскраві і беззаперечні перемоги у змаганнях з гирьового спорту у обох вагових категоріях. Так, Кірєєв Євген виконав 85 підйомів  2-х гирь вагою 24 кілограми побив власний рекорд і на багато відірвавшись від суперників, став абсолютним чемпіоном у ваговій категорії 80 кг.. Шпаков Іван виконавши 65 підйомів у ваговій категорії 80 + теж здобув перемогу.   Дуже емоційною і напруженою була боротьба у змаганнях з перетягування канату, але завдяки майстерній техніці і тривалій фізичній підготовці наших спортсменів: Жирякова Володимира, Таранухи Михайла, Таранухи Максима, Мащенко Сергія та Білоусова Валентина - їм  не було рівних.    Срібними призерами у особистій першості з легкоатлетичного кросу стала - Єфремова Катерина, а в  змаганнях з шашок – Стародуб Катерина. За  результатами усіх видів змагань  команда Новопсковського району посіла  4 місце.З метою пропагування здорового способу життя та популяризації футболу за принципом "футбол для всіх" за ініціативи Федерації футболу України та УЄФА  в 2015 році  в усіх областях країни проводився соціальний фестиваль масового футболу «Відкриті уроки футболу», право представляти Луганську область було надано нашому району, і це не випадково оскільки наші футболісти неодноразово засвідчували  свій високий рівень підготовки.  Тож, 6 жовтня 2015 року на стадіоні «Будівельник» було проведено обласний дитячий футбольний фестиваль «Відкриті уроки футболу». За участю керівництва району та голови обласної федерації футболу Безрука В. в заході взяли участь близько 200 школярів з 11 шкіл Новопсковського району та однієї групи вихованців Новопсковської  ДЮСШ. На згадку про участь у заході всі учасники отримали від  Федерації футболу України футболки та кепки. А кожній школі, яка приймала участь у «Відкритих уроках футболу», були передані футбольні м’ячі та інший інвентар, який буде використовуватись на уроках фізичного виховання.У жовтні поточного року команда нашого району неодноразово ставала призером обласних змагань з футболу у різних вікових категоріях. Так, на чемпіонаті Луганської області з футболу серед чоловіків, що проходив 24 жовтня в місті Привольє команда нашого району посіла 3 місце. А за результатами фіналу чемпіонату Луганської області  серед юнаків 2005-2006 р. народження, що проходив у смт Новопсков та фіналі чемпіонату Луганської області  серед юнаків 2003-2004 року народження, що проходив в м. Рубіжне наші футболісти двічі завоювали срібло, посівши другі місця почесного п’єдесталу    У обласному турнірі з волейболу, що проходив у  листопаді 2014 року у місті Старобільск та у грудні у смт Новопсков команда Новопсковського району виборола  2 місця.      Здобували перемогу новопсковці і на світовому рівні.  Білашов Роман, вихованець Рябянцівської  гирьової школи, у червні 2014 року у Франції у м. Леон,  став переможцем світу серед юніорів у  90 кілограмовій вазі. Основним пріоритетним напрямком розвитку фізичної культури та спорту в районі є залучення всіх верств населення до постійних занять фізичною культурою та спортом.З метою відзначення кращих колективів загальноосвітніх навчальних закладів запроваджена рейтингова система оцінки.В районі діє 17 колективів фізичної культури сільських та селищних рад. На сільськогосподарському підприємстві  ТОВ "Промінь" с. Новорозсош, у селі Новобіла та с. Риб’янцеве,  працюють інструктори зі спорту, які організовують фізкультурно-оздоровчу роботу серед молоді, працівників та жителів села.З метою підведення підсумків спортивно-масової роботи за рік, відзначення кращих спортсменів, тренерів, активістів, благодійників району та з нагоди Дня фізичної культури та спорту 5 вересня 2014 року в РЦКД були проведені урочистості, учасники яких були нагороджені цінними подарунками  та грамотами  райдержадміністрації і районної ради. Для придбання нагородної атрибутики та подарунків з районного бюджету було виділено кошти у сумі 5900 грн. 


У Новопсковському районі приділяється належна увага підтримці і розвитку фізичної культури і спорту, як незмінному пріоритету державної політики, важливої складової гармонійного розвитку людини. Сталий розвиток сфери фізичної культури та спорту неможливий без збереження та постійної модернізації матеріально-технічної бази. Тож, з метою її збереження протягом вересня- листопада 2015 року була проведена перевірка та паспортизація всіх спортивних споруд навчальних закладів району під час якої було встановлено, що всі спортивні споруди зберігаються у належному стані і використовуються за призначенням. За результатами проведеної роботи до Єдиного електронного всеукраїнського реєстру спортивних споруд було внесено 41 спортивну споруду.В цілому на території Новопсковського району знаходиться 145 спортивних споруд, утому числі: 87 спортивних майданчиків, 17 футбольних полів, 11 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 28 спортивних залів, 1 стадіон, 1 тир. В навчальних закладах району функціонують 23 - спортивні зали,2 -приміщення для фізкультурно-спортивних занять, діють 69 спортивних майданчики різних профілів, 9 майданчиків з тренажерним обладнанням, 2 футбольні поля. На балансі Новопсковською ДЮСШ обліковується 1 стадіон, 2 спортивні зали, майданчик зі штучним покриттям, тренажерний зал, приміщення для греко-римської боротьби та готель на 25 місць.На території сільських селищних рад Новопсковського району знаходиться 26 спортивних споруд, у тому числі,площинних спортивних споруд - 19, приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять -5, спортивних залів – 2.В районі постійно проводиться робота зі збереження наявної матеріально-технічної бази її модернізації та утримання в належному технічному стані. Щороку проводяться поточні ремонти спортивних залів, а під час проведення місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» організовуються ремонтні роботи та заходи щодо облаштування площинних споруд району. Комісіями при загальноосвітніх закладах району постійно визначається стан спортивних споруд, проводиться обстеження обладнання щодо визначення надійності кріплення, стійкості конструкції та відповідності вимогам техніки безпеки, про що складаються відповідні акти. У 2015 році на проведення поточних ремонтів спортивних споруд навчальних закладів було залучено 35,0 тис. грн. позабюджетних коштів.Протягом останніх шести років за підтримки обласної організації «Спорт для всіх» були встановлені нові комплексні дитячо-спортивні майданчики у 7 навчальних закладах: Новорозсошанській ЗОШ І-Ш ступенів, Новопсковськійгазопроводській ЗОШ І-Ш ступенів (2008 рік), Білолуцькій гімназії (2009 рік), Рогівській ЗОШ І-ІІ ступенів, Осинівській ЗОШ № 1 та Осинівській ЗОШ № 2 І-ІІ ступенів (2010 рік), Новопсковській ЗОШ І-ІІІ ст.(2012 рік) та на території двох селищних рад: Новопсковської та Білолуцької (2012 рік ).У 2013 році керівництвом Новопсковського професійно-аграрного ліцею для покращення умов проведення занять фізичною культурою та спортом зі студентами було проведено реконструкцію приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять у спортивну залу. В цілому на виконані роботи з державного бюджету було виділено 20 тис. грн. та 20 тис. грн. було залучено позабюджетних коштів.Всі спортивні споруди на території Новопсковського району зберігаються у належному стані і використовуються за призначенням.


Основним напрямком фізкультурно-оздоровчої роботи є залучення всіх верств населення, а особливо дітей та молоді, до постійних занять фізичною культурою та спортом, формування здорового способу життя. З цією метою в районі діє 105 спортивних майданчиків, 17 футбольних полів, 11 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 28 спортивних зали, 1 стадіон. Щороку  проводяться поточні ремонти спортивних залів,   у квітні організовуються ремонтні роботи та заходи щодо облаштування спортивних площадок.В районі функціонує Новопсковська дитячо-юнацька спортивна школа. У 2014-2015 навчальному році у Новопсковській ДЮСШ функціонує 5 відділень з таких видів спорту, як волейболу, греко-римської боротьби, легкої атлетики, важкої атлетики, футболу, в яких організовано роботу 22 навчально-тренувальних груп, де навчається 296 учнів. З метою охоплення учнівської молоді постійними заняттями спортом навчально-тренувальні групи працюють на базі загальноосвітніх навчальних закладів.В минулому році за рахунок коштів районного бюджету проведено капітальний ремонт спортивної зали ДЮСШ (облаштовано санвузол, частково замінено систему опалення).На фінансування заходів з фізичної культури та спорту, утримання Новопсковської  ДЮСШ спрямовано 1109,3 тис. грн. бюджетних коштів, що на  245,3 більше, ніж у 2014 році.У 2016 році планується збереження наявної спортивної матеріально-технічної бази та утримання її в належному стані. На фінансування заходів з фізичної культури та спорту передбачено 1,2 млн. грн. бюджетних коштів. 


         З  метою організації змістовного дозвілля учнівської молоді у позаурочний час, залучення її до занять фізичною культурою та спортом на території району функціонує Новопсковська дитячо-юнацька спортивна школа. 

У 2015-2016 навчальному році у Новопсковській ДЮСШ функціонує 5 відділень з таких видів спорту, як волейбол, греко-римська боротьба, легка атлетика, важка атлетика та футбол. У 23 навчально-тренувальних групах навчається 296 учнів, слід  зазначити, що з метою збільшення охоплення дітей позашкільною освітою у сільській місцевості 17 навчально-тренувальних груп з кількістю 246 учнів працюють на базі 8 загальноосвітніх навчальних закладів: Кам`янської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Можняківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новорозсошанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Риб`янцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Заайдарівської ЗОШ І-ІІ ступенів та Білолуцької гімназії тощо. Останніми роками спостерігається постійна тенденція до збільшення навчально-тренувальних груп та збільшення кількості вихованців        Новопсковська ДЮСШ має задовільну  матеріальну базу, до складу якої входить   стадіон «Будівельник» (смт. Новопсков, вул.Партизанська, 7б ), що розрахований на 3 тис. глядацьких місць, загальна площа якого становить 30000      кв.м. Належний стан газону футбольного поля, бігових доріжок та глядацьких трибун стадіону забезпечують гідні умови для проведення обласних зональних  та районних змагань з футболу, районних змагань з легкої атлетики, комплексних спортивних змагань  "Сільські ігри" та інших районних спортивно-масових заходів. У основній  будівлі Новопсковської ДЮСШ, що розташована за адресою смт Новопсков, вул. Айдарська, буд.17 знаходиться спортивна зала площею 648 кв.м, одночасна пропускна спроможність якої складає 80 чол.. Тут  проводяться заняття з  вихованцями, що займаються футболом, волейболом, важкою та легкою атлетикою. Для роботи відділення греко-римської боротьби функціонує пристосоване приміщення, площею 80 кв.м. З метою покращення фізичної підготовки вихованців школи діє тренажерний зал. Новопсковська ДЮСШ має також на балансі  майданчик зі штучним покриттям та готель на 25 місць. Матеріально-технічна база дитячо-юнацької спортивної школи постійно оновлюється та зберігається в належному стані.       Новопсковська дитячо-юнацька спортивна школа має другу кваліфікаційну категорію, основною вимогою якої є результативність роботи. Команди вихованців ДЮСШ щороку займають призові місця в обласних змаганнях з футболу, греко-римської боротьби, важкої атлетики.Новопсковська дитячо-юнацька спортивна школа має другу кваліфікаційну категорію, основною вимогою якої є результативність роботи. Команди вихованців ДЮСШ щороку займають призові місця в обласних змаганнях з футболу, греко-римської боротьби, важкої атлетики. 

||
Новопсковська районна державна адміністрація
92400, Україна, смт. Новопсков, пер.Кірова, 1
Тел./факс (92303) 2-14-52
Веб-сайт: http://nvp.loga.gov.ua
E-mail: admfin@ukrpost.ua
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.nvp.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Новопсковська РДА